tamamlayıcı scouting
19 Mart 2019

JAMEIS WINSTON’UN SCOUTING RAPORU: NFL’YE GİDERKEN GÜÇLÜ VE ZAYIF TARAFLARI

JAMEIS WINSTON’UN SCOUTING RAPORU: NFL’YE GİDERKEN GÜÇLÜ VE ZAYIF TARAFLARI

Umut Vadeden bir Oyun Kurucunun Hikâyesi: Saha İçinde Yetenekli Ancak Saha Dışında Problemli

Fırtınalı bir kolej kariyerinden ve 2015 NFL seçmelerini girip girmeme konusundaki iç tartışmalardan sonra, Jameis Winston Florida eyaletinden ayrıldı ve 2015 NFL seçmeleri listesine girdi.

Winston’ın Üst Düzey Yeteneği

NFL takımları, kol gücünün kolej kurucu oyuncularını değerlendirmede en önemli faktör olmadığını biliyorlar. Kendine güven, kararlılık, öngörü ve doğruluk; bir oyuncunun NFL’ye adapte olabilme ve takımını playofflara ve ötesine yönlendirecek liderliği üslenme kabiliyetini belirlemede önemlidir.

Winston için bu dört alan, iki yıllık kolej kariyerinde kendini geliştirdiği alanlar olmuştur.

Saha Dışı Durumun Ölçülmesi: Özel Dedektifler Devreye Giriyor

Saha içinde Winston’ın, 2015 seçmelerinde NFL’nin en hazır ve yetenekli umut vadeden oyun kurucusu olma durumu var, her ne kadar Marcus Mariota bir adım önde olsa da. Ancak saha dışındaki durum göz önüne alındığında Winston’ın değeri ilk 10’daki NFL takımlarının gözünde düşmektedir.

NFL’nin aile içi şiddete karşı tutumu ve Winston’ın epeydir devam eden tecavüz davası ve takımların daha fazla gerçeği açığa çıkarmak için yapacağı yoğun araştırmalar kesinlikle NFL takımlarını bekletecektir. Winston’ın hırsızlık olayı, toplum karşısında uygunsuz ve toy yorumları ile birlikte, takımlar bu oyuncunun zihinsel olarak NFL hayat tarzına hazır olup olmadığını haklı olarak sorgulayacaktır.

Her ne kadar sakatlığı bir sorun olarak durmaktaysa da, Winston hakkında tartışmaların süreceği aşikârdır.

Özel dedektiflerin yapacağı araştırmalar, bu yetenekli oyun kurucunun geleceğini belirleyecek gibi görünüyor.