ozel-dedektif-istanbul-dedektiflik
05 Şubat 2019

Özel Dedektif Yardımıyla Sahte Sakatlanma Ortaya Çıkarıldıktan Sonra Kadın Temize Çıktı

Miami Beach’de organizatörlük yapan 38 yaşındaki bir kadın, erkek arkadaşından ayrılmaya çalıştığında, adamın hayır cevabını kabul etmediğini söyler.

Evangelina Irigoven INSIDE EDITION’a şöyle dedi: “Erkek arkadaşım resmen şöyle dedi: ‘Kanlı gözyaşları dökeceksin, bunu sana ödeteceğim.’”

Ancak Irigoven, eski erkek arkadaşının bundan sonra yapacaklarını asla beklemiyordu. Adam, polisi arar ve kadının arabasıyla ayağını ezdiğini ve sol ayağını kırdığını söyler.

 “Şok içerisindeydim” dedi Irigoven

Irigoven, aracıyla ağır cezayı gerektiren müessir fiil işlediği gerekçesiyle tutuklanır. 15 yılla yargılandığı davada hâkim karşısına çıkar.

Hâkim, “Geçerli sebep bulup ve seni $7,500 kefaletle bırakacağım.” der.

Kadın kefaletle çıkmadan önce cezaevinde bir gece geçirir.

Özel Dedektif ve Timi Devreye Girer ve Olayların Seyri Değişir

Ancak eski erkek arkadaşı Cesar Vadala, kadının kendisinin takip ettirmek için Özel Dedektif Robert Crispin’i tuttuğundan haberi yoktur. Özel dedektif, Vadala’nın gerçekten sakatlanıp sakatlanmadığını araştıracaktır.

Vadala, resmi olarak şikâyette bulunmak için savcılığa girmeden önce özel dedektif takip timi orada hazır bekler. Adam içeri girmeden önce ayağına bandajlar ve bir alçı yerleştirir.

İçeride bandajlı ve alçılı halde iken acı içinde aksayarak yürüyen adam, savcılıktan uzaklaşınca bandajı ve alçıyı çıkartır.

Mucizevi bir şekilde iyileşti mi?

Bütün hareketleri, sokağın karşısındaki takip aracının içindeki Özel Dedektif Crispin tarafından kaydedilir.

Özel Dedektif Crispin INSIDE EDITION’a şöyle der: “Bu şahsın doğruyu söylemediği çok açıktı ve buna ikna olmuştuk, başlı başına video her şeyi anlatıyordu”

Sonrasında ise, Özel Dedektif Crispin ve timi Vadala’yı otele kadar takip eder. Vadala otelde topallamaz.

Irigoven’nin avukatı Ron Lowly bu haberle heyecanlanır ve kadın tutuklandıktan üç hafta sonra tüm suçlamalar düşer.

Lowly şöyle dedi: “24 saat içinde, tahmin edebileceğimizden fazla delilimiz oldu. Bu deliller Bay Vadala’nın bir yalandı olduğunu kanıtladı.”

Crispin ise şöyle dedi: “Bu video olmasaydı, kadın hapse girecekti.”