Özel dedektifler tarafından ortaya çıkarılan acımasız bir sigorta dolandırıcılığı
19 Mart 2019

Özel dedektifler tarafından ortaya çıkarılan acımasız bir sigorta dolandırıcılığı: Kadın öldüğü yalanı için bir ceset çalıyor

Georgetown – Kadının biri, mezarlıktan kazarak ceset çıkartır, sonra bir araba kazası kurgular ve cesedi tanınamaz hale gelecek kadar yakar. Kadın bunların tamamını, kocasının öldüğü yalanına yardım etmek için yaptığını itiraf eder.

Jüri, bu hafta kadının cezalandırmasına karar verir ve kadın 20 yıl hapis için şartlı tahliye ile karşı karşıya kalır.

Kocası Clayton Wayne Daniels ise cezaevinde kundaklama davası için duruşmasını bekliyor.

Yetkililer, çiftin Daniel’in öldüğü yalanını ortaya atarak hayat sigortasından para almayı ve aynı zamanda Daniel’in bir önceki suçtan dolayı hapse girmesini engellemeyi planladığına inanıyor.

Mahkemedeki iddialara göre; geçen Haziran Clayton Daniels mezarlıktan bir ceset çıkardı ve onu arabasına koydu ve arabasını ateşe verdi ve ceseti tanınamaz hale gelene kadar yaktı.

Savcıların söylediğine göre; birkaç hafta sonra karısı 4 yaşındaki oğlunu yeni erkek arkadaşı Jake Gregg (gerçekte saçlarını siyaha boyamış Daniels) tanıştırdı.

Yetkililer enkazdan çıkan cesedin, 81 yaşında bir kadın olan ve 2003 yılında ölen Charlotte Davis’e ait olduğuna inanıyor.

Dedektiflerin söylediğine göre; Molly Daniels kocasının mezarlıktan bir ceset çıkardığını anlatmış.

Dedektifler mezarlığa gittiğinde Davis’in mezarını tahrip edilmiş halde bulmuşlar ve tabutun içinde ceset olmadığını fark etmişler.

18 Haziran’da dedektifler; bir uçurumun dibinde bulunan yanmış yeşil Chevrolet’in en başından beri şüpheli olduğunu mahkemede ifade ettiler.

Yolda hiçbir kayma izi yoktu ve özel dedektifin söylediğine göre yangın şoför koltuğunda başlamıştı ve devamında mangal yakma sıvısıyla hızlandırılmıştı.

Texas’lı Polis Garth Davis verdiği ifadede;  Molly Daniels ile kaza ile ilgili konuştuğunda kadının şaşırtıcı bir şekilde sakin olduğunu söyledi.

Yeni bir kimlik oluşturdu

Davis yanan cesetten ve Clayton Daniels’in annesinden DNA örneği aldı ve cesedin Daniels’e ait olmadığını tespit etti.

Davis söylediğine göre; çiftin evinde ve Molly Daniels’in çalışma bilgisayarında yapılan aramalarda, Daniel’e yeni bir kimlik oluşturmak için karmaşık bir plan buldular. Bu plana; Jacob Alexander Gregg adına düzenlenmiş sahte doğum belgesi ve Texas ehliyeti da dâhildi.

Yardımcı bölge savcısı Jane Starnes, aç gözlülükle yani $110 000’lık hayat sigortasını almakla suçladı.

Yetkililer uydurma kazanın, Clayton Daniels denetimli serbestliğe imza atmaması nedeniyle tekrar hapse atılacağının bildirilmesine günler kala meydana geldiğini söylüyor.

Daniels, genç bir kıza cinsel saldırı nedeniyle denetimli serbestlikte bulunuyordu.