polislerin-sigorta-dolandiriciligi
04 Mart 2019

Polisler Sigorta Dolandırıcılığı Yaparken Yakalandı: Özel Dedektif Faktörü

Eski bir New York polisi, $250,000’lık bir sigorta dolandırıcılığı planladı ve bu planda, eski karısı ve kardeşi de dâhil olmak üzere 4 polisi kullandı. Yetkililerin söylediğine göre, sahte araba kazası raporları yazıyorlardı.

Bu planda yer alana 16 kişi, yani “kurbanlar”, kaza tazminatı adı altında kişi başı $1,000 ila $12,000 para alabilmek için sahte kaza raporu düzenledi ve kliniklerden düzmece sağlık raporu aldı. Bronx Bölge Savcısı Robert Johnson şöyle dedi: “Sahte kaza tazminatı talebinde bulundular ve olmamış kazalar için rapor hazırladırlar. Kurbanlar kliniğe gidiyor ve herkes kaza tazminatından bir parça alıyordu.”

16 kişi Bronx mahkemesinde hâkim karşısına çıktı ve büyük hırsızlık, sigorta dolandırıcılığı ve rüşvet de dâhil olmak üzere toplam 82 suçtan yargılandı. Tüm suçlamaları reddettiler.  Sahtekârlık Ağustos 2000 yılında başladı ve eski polis 32 yaşındaki Efrain Colon ve Bronx Nehri Caddesinde berber dükkânı olan 30 yaşındaki arkadaşı Henry Mendes’in fikriydi. Henry sahte kurbanları ayarlıyordu.

Colon; 33 yaşındaki eski karısı polis Trinidad Martinez, Onun erkek kardeşi 31 yaşındaki polis Julian Martinez, kendi kardeşi Ernesto Colon ve Onun arkadaşı 32 yaşındaki poliz Irvin Maldanado’ya sahte raporları onaylatıyordu.

Mahkeme kayıtlarına göre, bu dört polis iddia edilene göre toplam 11 sahte kaza tazminatı dosyası açtı ve her biri için $250 ila $1,000 para aldı.

Bu dolandırıcılık Kasım 2002’de, sigorta şirketi tarafından tutulan bir özel dedektif sayesinde açığa çıkarıldı.


Galeri

Yorumlar (0)

Yorum Gönder