scoutlar ve dedektifler birlikte çalışıyor
19 Mart 2019

SCOUTING NOT DEFTERİ: SCOUTLAR VE ÖZEL DEDEKTİFLER BERABER ÇALIŞIYOR

Birçok takım oyuncular için son notlarını veriyor. Genel Müdürler, scouting ve personel yöneticileri artık ilk tur oyuncularını biliyorlar. Ancak takımların nihai seçme listesi henüz tam olarak oluşturulmadı. Listelerin oluşturulması ve bunanla ilgili tartışmalar hala devam ediyor.

Belirleyici Faktör: Oyuncuların Saha Dışı Davranışları

NFL scoutları, artık özel dedektif ve futbol değerlendirici olarak görev yapıyor. Oyunculara bakarken saha dışı konularına daha fazla önem veriyorlar. Bu durum da, neyin bir “karakter problemi” neyin ise sadece yanlış bir karar olduğu konusunda birçok soruyu ortaya çıkarıyor.

Saha Dışı Olaylarını Değerlendirmede Özel Dedektifler için Bir Yöntem

Devamlı değişen bu manzaraya bakarken nasıl bir yöntem izleneceği konusunda kendilerine şu soruyu soruyorlar: Oyuncu kötü bir kişi mi yoksa sadece yanlış bir karar mı verdi?

Kötü bir karar; alkollü araç kullanma veya bir parti hapından dolayı gözaltına alınmak olabilir. Kötü bir kişi ise; aile içi şiddet sergilemiş biri olabilir ki takımların çoğu böyle oyunculardan uzak duruyor.

Bu, zayıf karakterli oyuncuları elemek için mükemmel bilimsel bir yöntem değil ancak oyuncuları araştırırken saha dışı olaylarına nasıl bakılması gerektiği konusunda yol gösterebilir.