sigorta-dolandiriciligini-arastiran-dedektif
04 Mart 2019

Sigorta Dolandırıcılığını Araştıran Dedektif Ne Yapar?

Özel dedektif olarak, sigortadan para almak için sahte dosya hazırlayan bir kişiyi belirlemek için işvereninize yardımcı olursunuz. Bu tür vakalar çok çeşitlidir: şahsın başından beri kaybetmediği sözde kayıp veya çalıntı mülklerden, aslında hiç olmamış araba kazaları ve daha fazlası. Sigorta dolandırıcılığı olayları sigorta şirketlerine milyonlarca dolara mâl olmaktadır. Sigorta dolandırıcılığını araştıran dedektifler, gerçekleri ortaya çıkarmak, maliyetleri azaltmak ve gerçekten sigortadan para alması gereken insanları korumak için çok sıkı çalışır.

Her dedektif gibi, sigorta dolandırıcılığını araştıranlar da gerçeklere ve verilere güvenir. Bu, birçok kaynaktan gelebilir.

Sigortacı veya başka bir personel, bir kişinin para talebinde bir tutarsızlık fark edebilir. Bundan sonra araştırma için nasıl bir yol çizileceği dedektifin işidir. Vakanın duruma bağlı olarak telefon konuşmaları, e-mailler ve diğer bilgi talepleri ile sağlık kuruluşlarından bilgi almak standart araştırma teknikleridir. Bu standart tekniklere ilave olarak; keşif, geçmiş araştırması ve fiziki takip gibi diğer yöntemler de gerçeklere ulaşmak için kullanılır.

Konuştuğunu kişiden istediğiniz bilgiyi alabilmek için iyi bir iletişim becerinizin ve araştırmacı ruhunuzun olması gerekir. Bazı araştırmalar, seyahat etmenizi gerektirir. Olay yerine gitmeniz, sigorta talebinin doğru olup olmadığını belirlemek için şahsa yakın insanlarla konuşmanız gerekebilir. İyi bir organizasyon, gerçekleri ve resimleri aklınızda tutmanıza yardım eder ve böylece nihai raporu hazırlayabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Yorum Gönder