Sporcu Araştırması İstanbul

Sporcu Araştırması İstanbul Dedektiflik

Amerikan Futbol Ligi (NFL) Yetkililerinin Güçlü Güvenlik Ağı

Hayat kadınları, içki, bar kavgaları, striptizciler ve yumruklar: Tam bir Süper Bowl sezonu. Motown şehri her he kadar bu saydıklarımız için birçok imkân sunsa da, akıllı para diyor ki bu yılın birçok birinci sayfa haylazlıkları Detroit nehri karşısında, Winstor Ontario da yani hayat kadınlarının bulunduğu mekânlarda meydana gelecek.

Öyle görünüyor ki Steelers ve Seahawks takımları, eğlence düşkünü oyuncularının bu cazibeye kapılmaması için NFL tarzı Biri Bizi Gözetliyor yöntemi kullanacaklar. Şüphe yok ki gözleri üzerlerinde olacak.

Oyuncuların, büyük müsabakalardan günler hatta saatler önce takımlarının kazanma şansını tehlikeye düşürmesi müsabakaların kendisi kadar eskidir. 1967 yılında Süper Bowl’da, forvet oyuncusu Boyd Dowler’in yedeği olarak başlayacağını düşünen Green Bay takımından Max McGee gizlice takım kampını terk etti ve gece boyunca içki içti ve sabah takım kahvaltıya zar zor yetişebildi. Ancak kaçınılmaz olarak, Dowler daha ikinci oyundan sonra sakatlandı ve McGee oyuna girdi.

Oyuncuların Dostları Hakkında Geçmiş Araştırması

McGee tarzı bir davranışı daha olmadan engellemek için NFL takımları bir güvenlik uzmanını istihdam etmek zorundalar. Bu güvenlik uzmanları genellikle eski FBI ajanlarından oluşuyor. Kiralanan bu özel dedektifler futbolcuların fiziksel sağlığını koruyor, muhatap oldukları kişiler hakkında geçmiş araştırması yapıyor, saha dışında muhtemel bir düşüncesiz davranışta ise güvenlik yetkilileri ile yakın ilişkiler kuruyorlar. Diğer gizli görevlerinin yanında, bu özel dedektifler “ihtimam operasyonları” yapıyor ve bu sayede oyuncuların

dolandırıcılar ve kimlik hırsızları tarafından dolandırılmasını engelliyorlar ve yolculuk esnasında uzak durulması gereken yerler ve şahıslar hakkında takıma brifingler veriyorlar.

Özel dedektiflik İstanbul Sporcu Dedektifliği

Olağanüstü Yetenekleriyle Özel Dedektifler

Eski bir FBI ajanı olan NFL güvenlik direktörü Milt Ahlerich şöyle diyor: “Tecrübeli özel dedektifleri seviyoruz. Bu özel dedektifler tecrübeleri nedeniyle ideal kararlar alıyorlar, üstün araştırma ve çok iyi rapor yazma yetenekleri var. Sıkıntılı durumlarda iyi muhakeme ediyorlar ve etraflarında çalıştıkları ünlülerden etkilenmiyorlar.”

Geçtiğimiz Ekim ayında Seahawkların oyuncusu Ken Hamlin’in hastanelik olduğu gece kulübü kavgası ve Minnesota Vikinglerin ayyuka çıkan “yatla sex gezintisi” bu tür gizli operasyonlara olan ihtiyacı gösteriyor, en azından takımlar açısından. Hamlin’in haşatının çıkmasının ardından Seahawklar futbolcularının şaşalı bir gece hayatı bölgesi olan Pioneer Square’deki mekânlara gitmesini yasakladı. Söz konusu berbat yat gezintisi olduğu zamanlarda Vikinglerin güvenlik kadrosunun boş olduğunu anlaşılınca, NFL hemen eski bir FBI ajanı olan Dag Sohlberg’in kulüp tarafından tutulmasını sağladı. Özel dedektif ise konu ile ilgili bir iç araştırma yaptı ve devamında ise kulüpte kalıcı olarak istihdam edildi.