sporcu-arastirmasi-mesut-ozil
10 Ocak 2019

Takımları Mesut Özil ve Arda Turan için özel dedektif tutmuş

Real Madrid Mesut Özil İçin, Barcelona ise Arda Turan İçin Özel Dedektif Tutmuş

Kariyerlerinin altın çağını Real Madrid ve Barcelona’da yaşayan iki yıldız için iki dev kulübün özel dedektif tuttuğu ortaya çıktı. Barcelona Arda’nın transferi öncesinde, Real Madrid ise Mesut takımda oynadığı süre zarfında özel dedektif ile futbolcularını yakın takibe almış.

Atletico Madrid'in Türk yıldızı Arda Turan'ın ismi İspanyol basınınca Barcelona ile birlikte anılmaya başladığı dönemde yıldız futbolcunun geçmişi araştırılıyormuş. Transfer döneminde çıkan bir haberde şunlar ifade edilmişti;

“İspanyol basınına göre; Barcelona idarecileri, Arda Turan'ın saha içi oyununu mükemmel bulurken, saha dışı yaşamını da her gün takip edecek. Daha önce de kendi oyuncuları için dedektif tutan Barcelona, Arda'yı da her gün takip edecek ve gündelik yaşamının istenilen durumda olması halinde transfer için atağa geçecek.”

Görünen o ki Barcelona Kulübü Arda Turan’ın saha dışındaki yaşantısını da saha içindeki performansı kadar iyi buldu ve transfer gerçekleşti.

Mesut’un durumu biraz farklı. Real Madrid transfer öncesi değil, transfer sonrasında yani futbolcu Real Madrid’de oynarken özel dedektif tuttuğu iddia ediliyor. Yine 2011 yılında çıkan bir habere göre:

“Real Madrid'de geçtiğimiz sezon inanılmaz bir performans ortaya koyan ve yeni 'Zidane' olarak gösterilen Mesut Özil'in kendisini gece hayatına kaptırdığı ifade edildi.

Form düşüklüğü nedeniyle ilk 11'deki yeri tehlikeye giren Mesut Özil'in kendisini gece hayatına kaptırdığı ve Real Madrid'in de Türk asıllı Alman yıldız için özel dedektif bile tuttuğu iddia edildi.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, Mesut Özil'in yeni Guti Hernandez olmasından korkan Real Madrid yönetiminin, özel dedektif sayesinde genç yıldızı yakın takibe aldığı ifade edildi.

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun da Mesut Özil'le özel bir görüşme yaptığı ve yönetimi de oyuncunun gençliğinden kaynaklanan hatalar yaptığını söylediği iddia ediliyor.

Mesut Özil, yaz tatili sırasında da sigara içerken görüntülenmiş ve büyük tepki almıştı.”