partner-takibi-sevgili-takibi
08 Ocak 2019

Takip Etmek için Özel Dedektif Tuttu - Sporcu Araştırması

NFL Takımı, Odell Beckham Jr.’ı Takip Etmek İçin Özel Dedektif Tuttu

New York Giants takımı, NFL’de verilen en yüksek bedel olan 95 milyon dolara (65 milyon doları garanti) Odell Beckham Jr.’ın sözleşmesini beş yıllığına uzattı. Kontratın uzatılması, ölü bir sezondan sonra Giants’daki geleceği şüpheli olan Beckham için en iyi senaryoydu. Mart ayında transfer dedikoduları çıkınca, NFL takımlarında biri Giants’ın oyuncusunu özel bir dedektife takip ettirmeye kadar işi götürdü.

Mart ayında, Beckham’ın bir mankenle birlikte, pizza eşliğinde esrar içer gibi bir haldeki videoları gazetelerin ilk sayfalarında yer aldı. Videodaki kadın Beckham’ın uyuşturucu kullandığı iddialarını reddetti.

Giant’lar bu oyuncu için transfer kapısını açınca kulüplerden birisi gerekli araştırmayı yaptırdı. Hangi takım olduğu tespit edilemedi ancak Los Angeles Rams ve San Francisco 49ers Beckham’la ilgilenen iki takımdı. ESPN’ye göre özel dedektifin raporu her hangi bir sıkıntı olmadığı yönündeydi

Her ne kadar eğlenceli uyuşturucu kullanımı bileğindeki sakatlıktan daha önemli olsa da, Paris’teki video takımların araştırmak istedikleri uyuşturucu kullanımı dedikodularını çıkardı. Özel dedektifi raporu alarm zillerini çalmadı ancak her ne kadar Giant’lar yüzde elli satmaya gönüllü olsa da, lig kaynaklarına göre, hiçbir takım istedikleri fiyatı vermedi.

Wickersam, özel dedektifin her hangi bir sorun tespit etmediğini ifade etti ancak bu durum NFL takımlarının futbolculara ilişkin kararlarının nasıl alındığını gösteriyor, hatta işi başka takımın futbolcusunu takip ettirmeye kadar götürüyorlar.

Kasım ayında 26 yaşına girecek olan Beckham’ın, sakatlıkla nedeniyle kısa süren 2017 sezonunda 3 touchdown’u bulunmakta.